gdl.rozblog.com
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

تصویر ثابت

ابزار هدایت به بالای صفحه


Google

در گیل تکس
در کل اینترنت


با مدیر سایت آنلاین گفتگو کنید
تونل باد

مقدمه :
قسمت تونل دستگاه تونل باد موجود در آزمایشگاه از جنس آلومینیوم می باشد که توسط پایه های محکمی ثابت نگه داشته می شود و هوا نیز از درون شیپوره ای که در قسمت ورودی با پنجره توری حفاظت می شود ، وارد تونل می گردد . قسمتی از تونل نیز از دو طرف دارای صفحه های شفافی جهت دید است به طوری که می توان مدلهای مختلفی بین این صفحات جانبی قرار داد . 
 در این دستگاه در انتهای بالا دست مقطع لوله ، میله‌ای برای اندازه‌گیری فشار استاتیکی و نیز میله دومی جهت اندازه‌گیری هــد کل قرار دارد که می‌تواند بطرف بالا و یا پایین حرکت نماید ، علاوه بر این موارد در پائین دست مقطع لوله نیز یک لوله پیتو قرار دارد که حرکتی مشابه بالا دارد . بعد از این مقطع ، دیفیوزری قرار گرفته است که هوا را به سمت دستگاه هدایت می‌نماید . سرعت هوای داخل تونل بوسیله دو شیر پروانه‌ای کنترل می‌گردد . این جریان دو بعدی است و حداکثر سرعت هوا زمانی حاصل می‌گردد که فشار از 12mmHg بیشتر گردد که این امر را نیز میتوان توسط مانومترهای موجود کنترل نمود .
 
تونل باد مجهز به تجهیزات زیر می باشد :
1.    لوله هد کل.
2.    لوله استاتیکی پیتو .
3.    مانومتر هشت ستونه .
4.    مانومتر مورب.
5.    استوانه پرسپکس با قطری معادل 5.1cm و حفره های فشار.
6.    ایر فویل با 7.6 cm Chord و شش حفره فشار و تنظیم شیب .
7.    تجهیزات لایه مرزی، که تجهیـزاتی از قبیل یک صفحه لبه تیز پـرسپکس ویک لـولـه هـد کل با یک میکـرومتــر تنظیـم شـونـده جـهت آشکارسازی لایه مرزی و گسترش آن .


این آزمایش را دانلود کنید:
با عرض پوزش، به مدت کوتاهی به دلیل تغییرات بر روی برنامه قادر به سرویس دهی نمی باشیم
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تبلیغات
بنرها
شرکت نانورادبهان

تبلیغ در گیل تکس

پرشین هالیدی دانلود دیکشنری تخصصی نساجی مخصوص موبایل