تصویر ثابت

ابزار هدایت به بالای صفحه


Google

در گیل تکس
در کل اینترنت


با مدیر سایت آنلاین گفتگو کنید
کارگران شاغل در«گروه نساجی فرقانی» در استان قزوین مدعی هستند چهار ماه دستمزد از کارفرمای خود طلبکارند.
کارگران شاغل در «گروه نساجی فرقانی» واقع در شهر صنعتی البرز استان قزوین مدعی هستند ۴ ماه دستمزد از کارفرمای خود طلبکارند.

به گفته کارگران گروه نساجی فرقانی که شامل کارخانه‌های «یاس نخ»، «یاس نخ البرز»، «نخ البرز»، «صنایع بافت تکمیلی ایران» و «نخ پاسارگاد» می‌شود، همگی آنها تحت مسئولیت کارفرمای واحد در محوطه‌ای واقع در شهر صنعتی البرز قزوین و کاسپین مشغول به کارند.
  
طبق اظهارات آنها؛ در گروه نساجی فرقانی حدود ۶۰۰  کارگر  در پنج شرکت مشغول کارند که مزد چهار ماه گذشته به همراه عیدی و پاداش پایان سال طلبکارند.

این منابع کارگری با یادآوری اینکه مدیریت این مجموعه مانند سایر بنگاه‌های اقتصادی در چند سال گذشته برای تامین منابع مالی با چالش‌هایی روبرو بوده است، افزود: نگرانی کارگران از این است که مبادا با استمرار وضعیت فعلی این کارخانه‌ها، معوقات مزدی آن‌ها در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند.

طبق اظهارات کارگران، علاوه بر دستمزد، مدیریت گروه فرقانی بدهی‌های مالی زیادی بابت تاخیر در پرداخت بیمه کارگران به تامین اجتماعی دارند و در این زمینه می‌توان گفت: دفترچه‌های درمانی کارگران هرچند ماه یکبار با مشکل تامین اعتبار روبروست.

وی با اشاره به بلاتکلیفی کارگران این پنج  واحد نساجی، گفت: باوجود آنکه این کارخانه‌ها در زمینه فروش و تولید محصولات خود هیچ مشکلی ندارند اما کمبود منابع  مالی باعث شده درخصوص تامین مواد اولیه تولید دچار مشکلات اساسی شوند به‌طوری‌که تولید هم‌اکنون در کارخانه «یاس نخ البرز» موقتا متوقف شده است و کارگران سایر واحدها هم مرتبا دست به اعتراض صنفی می‌زنند.

وی با تاکید بر پیگیری مسئولان استانی در مورد وضعیت «گروه نساجی فرقانی» و کارگرانش گفت: اگر مسئولان هرچه سریعتر به وضعیت کارخانه‌های «گروه نساجی فرقانی» رسیدگی نکنند، در آینده نزدیک شاهد تعطیلی کامل واحدهای آن و بیکاری کارگرانش خواهیم بود.

کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تبلیغات
بنرها
شرکت نانورادبهان

تبلیغ در گیل تکس

پرشین هالیدی دانلود دیکشنری تخصصی نساجی مخصوص موبایل