تصویر ثابت

ابزار هدایت به بالای صفحه


Google

در گیل تکس
در کل اینترنت


با مدیر سایت آنلاین گفتگو کنید
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 1 شهریور‌ماه سال 1396

عضو انجمن صنایع نساجی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه واردات قطعات یدکی ماشین‌آلات نساجی، گفت: ردیف‌های تعرفه‌ای در گمرک شفاف نیستند و به همین دلیل واردات قطعات یدکی با تأخیر انجام می‌شود.

احد کرمانی  با اشاره به وجود برخی مشکلات در زمینه واردات قطعات یدکی ماشین‌آلات صنعت نساجی، اظهار داشت: ردیف‌های تعرفه‌ای برای واردات این قطعات در گمرک شفاف‌ نیست و قابل تعبیر و تفسیر برای اقلام مختلف هستند.  وی ادامه داد: این مشکل باعث تأخیر در ترخیص قطعات یدکی می‌شود و معمولاً تولیدکنندگان مشمول جریمه یا اضافه‌پرداخت گمرکی می‌شوند. در عین‌ حال، قطعه یدکی نیز یک هفته تا 10 روز در گمرک معطل می‌شود.

عضو انجمن صنایع نساجی تصریح کرد: در این شرایط کار ماشین‌ آلات کارخانه‌های نساجی متوقف شده و تولید با مشکل روبرو می‌شود.

کرمانی با بیان اینکه واردات قطعات یدکی توسط تولیدکنندگان با واردات توسط بازرگانان متفاوت است، گفت: گمرک باید شرایط مناسبی را برای تولیدکنندگان قائل شود، زیرا در صورت تأخیر در واردات این قطعات، تولید داخل با مشکل و توقف روبرو خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به صدور بخشنامه جدید برای تسهیل واردات مواد اولیه نساجی و پوشاک، افزود: امیدواریم چنین بخشنامه‌ای برای واردات قطعات یدکی ماشین‌ آلات نساجی نیز صادر شود.

کرمانی در پایان با اشاره به برقراری مشکل کسر وزن ویسکوز در گمرک، گفت: این محصول پس از بارگیری و در اثر گرما 2.5 تا 3 درصد از وزن خود را از دست می‌دهد که به دلیل مرتبط نبودن سیستم گمرک با بانک مرکزی، تولیدکنندگان به خروج ارز زیادتر از محصول وارداتی محکوم می‌شوند.

وی تصریح کرد: تا کنون چند مرتبه با گمرک نامه‌نگاری و مذاکره کرده‌ایم ولی به نتیجه نرسیده است

کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تبلیغات
بنرها
شرکت نانورادبهان

تبلیغ در گیل تکس

پرشین هالیدی دانلود دیکشنری تخصصی نساجی مخصوص موبایل